Tinerci Barınağı Haline Gelen Evleri Yıkıyoruz

İlçemizde uzun zamandan beri tehlike arz eden ve madde bağımlıların mekanı haline gelen kenar mahallelerdeki metruk binalar belediye ekiplerimiz tarafından yıkılıyor.

Özellikle Eski Erciş yolu, Cumhuriyet ve Yeni mahallelerinde yoğun olarak bulunan metruk binalar, mahalle sakinlerinin korkulu rüyası haline gelmişti. Mahalleli metruk binaları yıkılmasından çok tinerci ve baliciler metruk binaları mesken tutmasından dolayı korku içerisindeydiler.

Belediye Eşbaşkanlarımız Müşerref Geçer ve Emrah Kılıç’ın talimatları doğrultusunda, İmar ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda ilçemizde bulunan harabe evleri yıkmaya devam ediyoruz. Şu ana kadar 4 metruk binanın yıkımı gerçekleştirildi.

Mahalle sakinlerini oldukça tedirgin eden tinerci ve balicilerin meskeni haline gelmiş, yaşlı ve yıkılmak üzere olan harabe evler vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerine, yapılan tespitlerin ardından yıkım çalışmalarına başlandı.

Eş başkanlarımız yaptıkları açıklamada, “Mahalle sakinleri ve Muhtarlıklar tarafından gelen şikâyetler doğrultusunda bir kısmı ya da tamamı yıkılacak derecede tehlike arz eden yapılar belediyemizin imkânları doğrultusunda yıkılıyor. Yapılan çalışmalar neticesinde iş makinelerinin girebildiği sokaklarda makine gücüyle, mahalle sakinlerini rahatsız eden metruk binaların yıkımları belediyemiz tarafından yapılmaktadır. Gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde belediyemiz tarafından şuana kadar 4 harabe evinin yıkım çalışmaları yapıldı