Patnos’un Kurtuluşu Coşku İle Kutlandı

Ana Sayfa » HABERLER » Patnos’un Kurtuluşu Coşku İle Kutlandı

Ağrı’nın Patnos ilçesinin düşman işgalinden kurtarılışının 99’üncü yıldönümü coşkuyla kutlandı.

Hükümet konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenklerin bırakılmasıyla başlayan tören Şehit Ömer Halisdemir konferans salonunda devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay,İlçemizin düşman işgalinden kurtaran şehit ve gazilerimizi rahmetle şükranla anıyoruz.Bu gün 14 Nisan ve Patnos’umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı.Böyle kutlu bir günde aranızda olmaktan büyük mutluluk duyuyorum dedi.
Konuşmasına devam eden Akbay,şuan burada bulunan tüm Patnos’lu hemşehrilerime,öğretmen arkadaşlarıma ve sevgili öğrencilerime şükran ve selamlarımı sunuyorum.Özellikle öğrenci kardeşlerime şunu söylemek istiyorum.Eğer bi yere bir makama sahip olmak ve ülkemize hayırlı bir evlat olmak istiyorsanız şu an elinizde olan fırsatı iyi değerlendirin ve okuyun dedi.

Program Patnos İbrahim Karaoğlanoğlu ilk okulu Öğretmen ve öğrencilerini tarafından hazırlan etkinliklerle devam etti.Tören Şiir,Resim ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

Programa Kaymakam Engin Yalçın, Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay, Garnizon Koomutanı Mehmet İmbat,İlçe Emniyet müdürü Zafer Akpınar,Ak Parti ilçe Başkanı Tekin Dinç,Milli Eğitim Müdürü Talat Toy, kamu kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

14 Nisan 2017