Patnos’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » Patnos’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü

baskan (16)

Serhat Kültür Merkezi’nde başlayan program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam edildi.

Programa Kaymakam Mahmuthan Arslan, Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay, Garnizon Koomutanı Taşkın Keleş, Milli Eğitim Müdürü Salih Eskin, kamu kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Patnos Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay yaptı.
Akbay,İlçemizin düşman işgalinden kurtaran şehit ve gazilerimizi rahmetle şükranla anıyoruz.Bu gün 14 Nisan ve Patnos’umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı.Böyle kutlu bir günde aranızda olmaktan büyük mutluluk duyuyorum dedi.
Konuşmasına devam eden Akbay,şuan burada bulunan tüm Patnos’lu hemşehrilerime,öğretmen arkadaşlarıma ve sevgili öğrencilerime şükran ve selamlarımı sunuyorum.Özellikle öğrenci kardeşlerime şunu söylemek istiyorum.Eğer bi yere bir makama sahip olmak ve ülkemize hayırlı bir evlat olmak istiyorsanız şu an elinizde olan fırsatı iyi değerlendirin ve okuyun dedi.

Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay‘ın konuşmasının ardından merkez okul öğrencileri tarafından şiir okunup folklor gösterisi yapıldı.

Törende, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

Biten tören programının ardından protokol üyeleri ve halk,Patnos Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı Serhat Kültür Merkezinde bir kokteyl düzenledi.Yapılan kokteyl’in ardından program son buldu.

14 Nisan 2015