PATNOS’TA YGS ÖNCESİ MORAL ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Ana Sayfa » HABERLER » PATNOS’TA YGS ÖNCESİ MORAL ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Patnos Belediyesi Düğün Salonunda, 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak (YGS) öncesi eğitim gören öğrencilere yönelik, moral etkinliği düzenledi.

Gösteri öncesinde Patnos Belediye Başkanı Cem Afşin AKBAY ve İlçe Milli Eğitim Müdür’ü Talat Toy öğrencilere destek konuşması yaptı.

Tüm öğrencilere başarılar dileyen Başkan Cem Afşin AKBAY şunları söyledi:

“Sizler bizim için çok değerlisiniz, önemlisiniz. Hepinizin en iyi okulları kazanmanızı temenni ediyorum.Bu sebeple girdiğiniz sınavları kazanmanız gerekiyor. Bu sınavda ve hayatınızda gireceğiniz her sınavda başarılar kazanacağınıza inanıyorum. Sizlere ve ailelerinize sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Öğrencilere başarı dileyen Milli Eğitim Müdür’ü Talat Toy’da, “Görülüyor ki Belediye Başkanımız burada çok güzel şeyler başarıyor. Sizlere bu sınava ve dolayısıyla geleceğe hazırlanmanızda yardımcı olduğu için kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Düğün Salonu’nda yoğun bir katılımla gerçekleştirilen programa Patnos Belediye Başkanı Cem Afşin AKBAY, Ak Parti İlçe Başkanı Tekin DİNÇ, Milli Eğitim Müdürü Talat TOY, çok sayıda öğrenci ve veliler katıldı.

Etkinlikte coşku dolu keyifli saatler geçiren öğrenciler, son haftaları da yoğun bir sınav denemesi ve konu tekrarı ile geçireceklerini, Patnos Belediyesi tarafından düzenlenen Kurabiye pasta ve meyve suyu ve bu eğlencenin kendilerine moral ve güç kazandırdığını ifade ettiler. Her ne kadar sınav stresinden uzaklaşmak için toplanmış olsalar da, sınav hazırlıkları hakkında sohbet etmeyi de ihmal etmediler.

Bilgi ve becerilerini en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan öğrenciler, yorgunluk atmak, motive olmak ve moral depolamak üzere öğretmen ve arkadaşları ile güzel bir gün geçirdiler: Sohbet ettiler, halay çektiler ve oyun oynadılar.

Uzun soluklu devam eden sınav stresinden kısa bir süreliğine de olsa uzaklaşabilmenin rahatlığını yaşadılar. Oldukça neşeli oldukları gözlenen öğrenciler, yaklaşan sınav öncesi moral depoladılar.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ”

Patnos Belediyesi’ne ikramları için teşekkür eden Bahattin Bilici, “Oğlumu dershaneye gönderdim ve o da bir senedir çalışıyor. Bütün öğrencilere başarılar diliyorum. Belediye Başkanımıza bu hizmeti bize verdiği için çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Oğluna destek olmak için etkinliğe gelen Adem Bozer, “Oğlum bir senedir çalışıyor inşallah sınava girecek ve başarılı bir sonuç alacak. Patnos Belediyesine yaptığı çalışmalardan dolayı çok teşekkür ederim. Sınava giren arkadaşlara da başarılar diliyorum” ifadelerini kulandı.

Oğlunu heyecanla bekleyen Hatice Günaydınoğlu ise şöyle konuştu:

“Hayatın kendisi bir imtihan, bu sınavda o hayat içerisinde küçük bir soru. İnsan için çalıştığının karşılığı var. İnşallah bu evlatlarımızın hepsi ilerde çok çalışarak, evvela ülkemize daha sonra kendilerine katkıları olan bireyler haline gelirler. Belediyemiz burada çok güzel bir ortam oluşturmuş. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.”

10 Mart 2017