PATNOS BELEDİYESİ CANLI HAYVAN PAZARI’NIN TEMELİNİ ATTI

Ana Sayfa » ÇALIŞMALARIMIZ » PATNOS BELEDİYESİ CANLI HAYVAN PAZARI’NIN TEMELİNİ ATTI

Patnos Belediyesi tarafından Patnos’ta yapılan 5900 bin metre kare alana sahip Patnos Canlı Hayvan Pazarı’nın temeli, Belediye Başkan Vekili Edip Bağana’nın katılımıyla atıldı.

Temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Başkan Vekili Edip Bağana, yaklaşık yedi dönüm civarındaki Açık Hayvan Pazarı Projemiz önce Patnos’a hayırlı uğurlu olsun Allah nasip ederse, açılışını hep birlikte yapmayı arzu ediyoruz. Ben tekrardan temeli atılacak olan Açık Hayvan Pazarımızın Patnos’a hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Temeli atılan tesisin hayırlı olmasını dileyen Başkan vekili Bağana, “Yörenin en büyük canlı hayvan pazarı konumunda bulunan Hayvancılıkla uğraşan insanımıza daha iyi hizmet verebilmek için yepyeni bir projeye ihtiyaç vardı. Güzel tesisleri olan yerler, ürettiklerini daha iyi ve rahat bir biçimde pazarlayabiliyor.”dedi.

HAYVAN BORSASI VE KESİMHANE TESİSLERİ YAPIM İŞLERİ

Hayvan borsası tesisleri yapımı tamamen çelik konstrilasyon yapılıp inşaat alanı 5900m olup 6 bloktan oluşmaktadır.Hayvan Borsası tesisilerinde aynı anda 40 adet Büyük baş hayvan paduğu 40 adet Küçükbaş hayvan paduğu bulunmaktadır.Bunun yanısıra kontrol paduğu.karantina patuğu ve samanlık alanları bulunmaktır.Hayvan borsası ve kesimhane tesislerin yapım işi çelık konsilasyonlar ile yapılmıştır.toplam inşaat alanı 2460 m olup 2 kattan oluşmaktadır.

Kesimhane binasında mutfak,personel yemekhaneleri,soğuk hava odaları,sakadat paketleme odaları ,şok odası,yağ depolama odası,kırmızı et paketleme,iç organ paketleme odası, ayak ve deri odası,vb odaları ve kısımlardan oluşmaktadır.Yalpılan kesim hananemiz standartları uygun yapılmış olup tesis içersin de idari bina ve et sevkiyat merkezi bulunmaktadır.

27 Nisan 2016