ÖMER DÖNGELOĞLU PATNOS’TA

Ana Sayfa » HABERLER » ÖMER DÖNGELOĞLU PATNOS’TA

Patnos Belediyesi tarafından yapılan “En Sevgili Seni Özlüyoruz” adlı program Patnos kapalı spor salonunda yapıldı.

Yapılan programa ilahiyatçı, yazar, program yapımcısı ve sunucusu Ömer Döngeloğlu,ilahi sanatçıları Mustafa Duman,Recep Arslan programa katılanlara güzel dakikalar yaşattılar.

Patnos Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay,Peygamber efendimizin doğumu münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz bu anlamlı programı yaparken yüreğimiz biraz buruk.Çünkü Suriye de son dönemde yaşanan katliamlar hepimizin yüreğini burkuyor.Dolayısı ile böyle bir anma programında meydana gelen bu olaylar vesilesi ile üzüntümüzü dile getirmek istiyoruz.Yüce Rabbim bizleri Kamil idrak sahibi ve bugün yaşanan olayların idrakine varacak,tavır gösterecek,söz söyleyecek toplum olmayı bizlere nasip etsin.Bizleri Peygamber efendimize ümmet olmayı layık eylesin.Bizlere Peygamber efendimizin şefaatine nayil eylesin dedi.

Ak Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe,Kutlu Doğum Haftasının ilimize,ülkemize,tüm İslam coğrafyasına huzur,barış,kardeşlik ve sevgi getirmesini yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

O,merhametlilerin en merhametlisi yüce peygamberimiz Hz. Muhammed,insanlığı karanlıktan aydınlığa çıkardı.Kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğü o karanlık çağdan bugün insanlık o karanlık çağdan aydınlık çağa ulaştı.O, birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olamazsınız.İman etmedikçe de cennete giremeziniz demek suretiyle insanların bir birini sevmesi,sayması,değer vermesini tesis etti.Böyle bir organizasyonu hazırlayan Belediye Başkanımıza konuk misafirlerimize ve katılımcılara teşekkür etti.

Kutlu Doğum Haftası etkinliğine konuşmacı olarak katılan ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu, Allah resulü Bardak içindeki su gibi dışarıdan bakınca içi görünürdü, içinden bakınca dışı görünürdü. Peygamber efendimiz kainatın sultanı, arkadaşlarına, ailesine çok değer verirdi dedi.

Döngeloğlu, Allahım Recep ve Şaban ayını bizim için mübarek eyle yarabbi.Sen bereketlendir.Bizi Ramazan ayına kuştur diye Resulullah’ın dua ettiği bu mevsimde Ramazan’ın işaretinin,kokusunun düştüğü bu güzel mevsimde Rabbim ne muradınız varsa ihsan eylesin dedi.

Döngeloğlu,Kürt,Türk,Arap kardeşlerim zamanında sizleri dövdüler,sövdüler,alay ettiler.Benim İskilipli Atıf hocamıda astılar.Benim hocamı şapka kanunundan dolayı yazdığı ufak bir kitapçık yüzünden kaç yıl önce Ankara’nı göbeğinde sallandırdılar.Sadece sana yapmadılar onu.Erzurumda şalcı bacı bir Türk çocuğuydu.Başın şapka takmıyor diye kadınları astılar.Sadece senin canın yamadı.Sadece sana burada hakaret edilmedi.Biz 150 yıldır ittihatçı kafanın,masonların bu memlekette oyunlarına gün geldi seni dövdüler,Çarşamba beni dövdüler,Perşembe arabı dövdüler.Şimdi Suriye mahşerden geçiyor.

İdlib’e Halep’ten kurtarılıp gelen Müslümanlara yine Türkiye Cumhuriyeti Devleti yardım elini uzattı.Yemek verdi,yatacak yer verdi,üst baş kıyafet verdi.Allah bu devlete zeval vermesin.Allah bu millete İslam milletine zeval vermesin dedi.
Herkesin dili Allah’ın vergisidir diyen Döngeloğlu,ben Kürtçe mevlidi çok severdim.Kürtçr mevlid dinliyorum diye memleketimde arkadaşlarımdan tuhaf tuhaf azar işitirdim.Ya adam ne güzel okuyor.Vallahi bir kelimesini anlamam.Ben Kürtçe bilmem.Am bir Kürtçe mevlid okuyordu yanık.yanık.Hala kimin okuduğunu da bilmem.Öyle hoşuma giderdi ki o mevlid.Bana hazreti Allah’ın Peygamberimizin sevgisini veriyordu o musiki.Yani bunu zararı ne idiki onlara.Bir birimize deli muamelesi yaptık.Adını söyletmediler Kürde Kürtçe olarak.Evet hepimizin canı yandı.Ama şu an anlıyoruz ki hepsi birer oyundu.

Bu kutlu doğum haftası bizi Resulullah aleyhi selamın ensar ve muhacir kardeşliğinin tesir ettiği mescidi nebevinin kardeşliğine Rabbim bizi yeniden yönlendirsin. Allah evinize ve yurdunuza bereket versin.Cebaı hakkın rahmeti bereketi üzerinize olsun.Kutlu doğum ayımız,Recep ayımız,3 aylarımız mübarek olsun.Allaha emanet olun Patnos’un güzel insanları.

Can kardeşlerim Allah huzurumuzu bozmasın.Allah birliğimizi daim eylesin.Ve son söz ben “EVET” diyorum.

Yapılan konuşmanın ardından Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe tarafından İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu’na bir plaket takdim edildi.

İlahilerin okunmasının ardından program,Mustafa Duman’ın ilahi Cd’lerinin katılımcılara dağıtılmasının ardından son buldu.

10 Nisan 2017