“Karımla Evleniyorum” Adlı Tiyatro Oyunu Patnos’ta Çok Büyük Beğeni Topladı

Ana Sayfa » ETKİNLİKLER » “Karımla Evleniyorum” Adlı Tiyatro Oyunu Patnos’ta Çok Büyük Beğeni Topladı

Ağrı’nın Patnos ilçesi’nde, Patnos Belediye Tiyatrosu Adım Tiyatro Kulübü tarafından sergilenen “Karımla Evleniyorum” adlı tiyatro oyunu sanatseverlerin beğenisini kazandı.

Belediye Kültür Merkezi’nde sahnelenen tiyatro oyununa vatandaşların yanı sıra Belediye Başkanı Cem Afşin AKBAY, ve ilçe protokolü de ilgi gösterdi. Yönetmenliğini Mustafa VAROL’un yaptığı iki perdelik oyunda sahne alan Tiyatro Oyuncuları Hülya Dönmez, Seray Gerçeker, Özlem Sağır, Ümmügülsüm Demirci, Ahmet Çekinmez, ve Burcu Aydın izleyicilerden çok büyük alkış topladı. Ephraim Kishon’un kaleme aldığı “Karımla Evleniyorum” oyunu; 25 yıl boyunca nikah kağıtlarına hiç ihtiyaç duymamış olan Daniel ile Ella çifti, kızlarının tutucu bir ailenin oğlu olan Robert ile evliliğe hazırlanması üzerine resmi nikahlarının olmadığını fark etmeleri ile başlıyor.

Oyunun çok beğeni kazanmasının yanısıra bir o kadar da beğeni toplayan oyunun dekoruydu. Bu etkileyici dekoru tasarlayan ve yapan İbrahim YILDIRIM ; bu ekibin her daim yanındayım, dedi.

Gösteri sonrası izleyiciler tiyatrocuları ayakta alkışlarken Patnos Belediye Başkanı Cem Afşin AKBAY, yönetmen ve oyuncuları tebrik etti.

17 Mayıs 2016