KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Ana Sayfa » HABERLER » KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Patnos’a yağan kar , Patnos’a ayrı bir güzellik kattı. Patnos’un yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı , ilçeyi bembeyaz örtüye bürüyerek güzelliğiyle büyüledi. Patnos Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de kar yağışının meydana getirebileceği olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve ilçedeki günlük yaşamın aksamaması için çalışmalara başladı.25 kişiden oluşan gece ve gündüz belediye ekibimiz, meydana gelebilecek olumsuzluklar için müdahale ediyor.

Akbay: Önlemlerimizi aldık, titiz bir çalışma sürdürüyoruz

Kış şartlarının hayatı olumsuz etkilememesi için titiz bir çalışma yürüttüklerini belirten Patnos Belediye Başkanı Cem Afşin AKBAY, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirtti: Akbay “ Soğuk ve yağışlı havaya karşı tüm önlemlerimizi aldık. Kar yağışının ardından kapanma olasılığı olan güzergâhlarımız için de önlemlerimizi aldık. Kar ve buzlanmaya karşı Ekiplerimiz kar yağışının günlük yaşamı olumsuz etkilememesi için 24 saat mesai yapacak. Belediyemizin almış olduğu tedbirlerin yanı sıra vatandaşlarımız da karlı havaya karşı araçlarını hazırlıklı tutmalıdır.”dedi.

Patnos Belediyesi soğuk ve yağışlı havanın kendisini göstermesiyle çalışmalarına başladı.Yağan karın günlük yaşamı engellememesi için cadde, sokak ve kaldırımlarda kar küreme çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalarda öncelik okullara verilirken ana arterleri temizleyen ekipler, otobüs güzergâhlarını ulaşıma açık hale getirdi. Kepçe ve greyderlerle karlar temizlenirken bir yandan da buzlanmanın önlenmesi için tuz atma çalışmaları yapılıyor. Kar yağışının yolları kayganlaştırması ve buzlanmayı da beraberinde getirmesi neticesinde yaşanabilecek sorunların önüne geçmek için Patnos Belediyesi tuzlama çalışmalarının yanı sıra, 1 adet tuzlama kamyonu, 2 greyder, 5 kepçe ve ile müdahale ediyor.

Vatandaşlar, kar nedeniyle oluşabilecek olumsuz durumları 153 numaralı telefonu arayarak iletebilecek.

16 Aralık 2016