Başkan Hakkında

Ana Sayfa » BAŞKAN » Başkan Hakkında

ba

Cem Afşin AKBAY

1977 yılında Ağrı Patnos’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamlayan, 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi İ.İ.B.F Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Cem Afşin AKBAY, 2000 yılında Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü Milli Emlak Kontrolörlüğü’nden ayrılarak mülki idare mesleğine başladı.

Erzurum’da kaymakam adaylığını müteakip, Oltu ilçesinde kaymakam refikliğinde bulundu. Sırasıyla Yakakent ve Meriç ilçelerinde vekâleten kaymakamlık yapan, aynı dönemde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yüksek lisans programına katılan Cem Afşin AKBAY, kaymakam adaylığı programı doğrultusunda 2001 yılında İngiltere’de bulundu.

30 Eylül-08 Kasım 2002 tarihleri arasında Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği’nce düzenlenen 31. Dönem Kamu Diplomasisi Kursu’nu tamamladı. 11 Kasım 2002 tarihinde kaymakamlık kursuna davet edildi. Kaymakamlık kursunu tamamladıktan sonra 31.03.2003 tarihinde Hayrat İlçesi Kaymakamlığı’na atandı. Sırasıyla Çıldır Kaymakamlığı, Adıyaman Vali Yardımcılığı, Horasan, Yenice ve Devrek Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Bu dönemlerde Avusturya, İspanya, Fransa, Macaristan gibi ülkelerde çalışma ziyaretlerine katıldı.

İyi derecede İngilizce bilen, evli ve bir çocuk babası Cem Afşin AKBAY, 2014 Yerel Seçimleri’nde AK Parti’den Patnos Belediye Başkanı seçildi.